Hammaste puhastamine – kas on oluline enne valgendamist?
Hammaste puhastamine on lihtne ja väga kasulik
Hammaste puhastamine aitab kaasa säravvalgete hammaste saavutamisel. Me kõik soovime, et meil oleks komplekt läikivaid ja säravaid valgeid hambaid, kuid paljude tegurite tõttu võib teie ainsaks lahenduseks olla hakata otsima hambaarsti enda lähedal. Eluharjumused, näiteks suitsetamine, kohvi joomine ja teatud toitude söömine, võivad aastate jooksul hambaid muuta. Hammaste valgendamine kodus on tänapäeval väga efektiivne. Näiteks iSmile.ee netipood pakub ühtesid maailma efektiivsemaid ning taskukohaseid hammaste valgendus tooteid, mis on loodud Beaming White poolt.
Kui kaalute hammaste valgendamist või valmistute ette suureks sündmuseks, võite seista silmitsi küsimusega, kas enne valgendamist on vaja professionaalset puhastust. Hammaste puhastamine võimaldab teil hammaste valgendamise protseduurist saada maksimaalselt kasu ning paremaid tulemusi.
Lisaks hammaste puhastamisele, üldise suuhügieeni eest hoolitsemisele ja nii edasi on väga oluline, et ka vitamiinid ja mineraalid oleksid kehas balansis. Neli peamist vitamiini ja mineraali, mis aitavad teie hambad tugevana ning haigustest priina hoida on:
- Kaltsium – üks kõige olulisem mineraal tervete hammaste jaoks, sest see tugevdab teie hambaemaili. Paljud teavad, et piimatooted on hea kaltsiumi allikas, kuid rohelised lehtedega juurviljad, oad ning mandlid on seda veelgi enam.
- D Vitamiin – topelt oluline, sest ta mitte ainult ei tugevda mineraalide võimekust, vaid aitab ka kaltsiumil paremini luudesse imenduda, mis toetab teie hambaid. Mõned piimatooted ning hommikuhelbed on tugevdatud D vitamiiniga, kui kõige parem viis on olla päikse käes ning seda ammutada sealt.
- Fosfor – Ta mängib kriitilist rolli hammaste tervises, sest fosfor aitab looduslikult hambaemaili kaitsta ning uuesti üles ehitada. Parimad allikas on proteiini rikkad toidud nagu, loomaliha, kanaliha, kala ning munad.
- A Vitamiin – on parim viis, kuidas hoida teie igemed tervena ning aitab samuti uuesti üles ehitada hambaemaili. Enamikud toidud A Vitamiiniga on oranzid – tänu millele on lihtne meelde jätta, et bataat, kantaluup ning porgand on kõik A vitamiini superallikad.
Siin on mõned põhjused, miks me soovitame enne hammaste valgendamist hambaid puhastada:
Hammaste puhastamine loputab suu toiduosakestest
Professionaalne hammaste puhastamine enne valgendamist teeb kõikide hammaste pindade valgendamise lihtsamaks. Teie kosmeetika spetsialist või hambaarst soovitab kindlasti vahel hammaste sügavat hammaste puhastamist, et eemaldada hammaste vahel olevad toiduosakesed, mis teevad hammaste tervisele kahju ning takistavad ka hammaste täielikku valgenemist.
Aitab eemaldada kogunenud plekke
Mõningaid toiduosakesi ja prahti saab eemaldada, pestes hambaid hammaste puhastamise või hambaarsti vastuvõtu vahel. Kuid suhu kogunenud plekkide ja hambakivi vabanemiseks on vaja keerukamat protseduuri. Hammaste puhastamine enne valgendamist aitab hambakivi eemaldada, muutes seeläbi valgendamise efektiivsemaks. Hambakivi ja plekkide esinemine avaldub tavaliselt hammaste sise- ja välispinnal valgete või kollaste laikudena.
Plekk kleepub hamba emaili külge, muutes selle eemaldamise harjamise teel võimatuks. Aja jooksul muudab see teie hammaste värvi ja võib põhjustada ka halba hingeõhku. Seetõttu soovitame, et parima valgendamise tulemuse saavutamiseks võiksite oma hambad lasta enne ära puhastada. Hambapasta fluoriidiga, spetsiaalsed hambakivi hambapastad ja söögisooda on kodused abinõud, mis aitavad hambakivi ja plekkide moodustumist ära hoida, kuid hambaarst pakub neid teenuseid siiski professionaalselt ning see on tunduvalt ohutum.
Eemaldage kahjustused või haigused
Meie elustiilivalikutest ja söömisharjumustest tulenevad igemehaigused ning hambaaugud võiks enne hammaste valgendamist korda teha. Selleks, et valgendamisprotsess püsiks kauem, soovitavame klientidel enne valgendamist taolised asjad, kas kindlaks teha või lasta parandada. Enne hammaste valgendamise alustamist käige kindlasti oma kohaliku hambaarsti juures, et teha kiire kontroll ja vajadusel ka mõned protseduurid, kui peate seda vajalikuks. See ei ole kohustuslik!
Tuvastab hammaste potentsiaalse lagunemise ja augud
Hammaste puhastamise ajal uurib hambaarst teie hambaid, et teha kindlaks, kas teil võib esineda selliseid häireid nagu hammaste lagunemine, periodontaalne haigus või hambaaugud. Kõigi hammaste pindu kontrollitakse ka spetsiaalsete hambaravitööriistade abil, et kontrollida haigusi, mis võivad hammaste valgendamise protsessi teha ebaefektiivsemaks. Lisaks kontrollitakse ka teie olemasolevaid plomme ja muid hammaste täitematerjale.
Hammaste puhastamine hoiab ära ebaühtlase hammaste valgendus
Kui teie hambad on puhtad, augud on korda tehtud ning igemehaigused puuduvad võite olla kindlamad, et saate hammaste valgendus protseduurist maksimaalse tulemuse. Plekid, hambakivi ja muud asjad ei lase hammastel täielikult valgeneda, põhjustades ebaühtlast värvust. Hammaste valgendamisest saadava kasu maksimeerimiseks soovitame kindlasti oma suuhügieeni kindlasti jälgida ning hambaarsti külastada regulaarselt, mitte ainult vajadusel. Oma auto viite ka ju kord aastas kontrolli? Miks te seda siis endaga ei teeks? Lisaks aitab hammaste puhastamine enne valgendamist vähendada ka potentsiaalset igemepõletikku. Sööge kindlasti mitmekesiselt ning vajadusel võtke juurde vitamiine, mis on olulised nii teie üldisele tervisele, kui ka hammastele. Näiteks Swedish Nutra naiste vitamiinid ning probiootikumid on ideaalsed tooted üldise tervise tugevdamiseks.
Hammaste puhastamine hoiab ära hammaste valgendamise vajaduse
Üldiselt aitab hammaste puhastamine parandada teie hammaste ja igemete tervist. Hammaste puhastamise sagedus sõltub teie suu tervisest, vanusest ja harjumustest. Täiskasvanud ja terved lapsed peaksid vähemalt kaks korda aastas külastama oma hambaarsti. Teisest küljest peaksid suitsetajad ja inimesed, keda mõjutavad sellised haigused nagu igemepõletik, sagedamini külastama oma hambaarsti, umbes kolm kuni neli korda aastas.
Hammaste regulaarse puhastamise ja parandamise eeliseks on see, et teoreetiliselt peaks see välistama vajaduse hambaid valgendada. Aja jooksul muutuvad hambad plekide, hambakatu ja hambakivi tagajärjel tõenäoliselt tumedamaks. Hammaste sagedane puhastamine võib aidata plekkide teket kontrolli all hoida, mis on palju tervislikum kui oodata aega mil märkate kollast naeratust.