Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Seitse juuksehoolduse nippi kahustele juustele

Kuivad ja kahused juuksed ei ole vaid loomulike lokkidega inimeste probleemiks. Üks peamiseid tekkimise põhjuseid on juuste liigne kuivus. Sealjuures aga muudab liigne õhuniiskus need veel rohkem kahuseks, kuna kutiikul ehk juuste välimine kiht imab välist niiskust endasse. Probleemi teeb veelgi hullemaks näiteks kuumtöötlus ja alkoholi sisaldus Sinu kasutatavates juuksehooldustoodetes.

Kahused juuksed mitte ainult ei näe välja kahjustunud, neil on ka vähese elastsuse tõttu soodumus kergemini katkeda. Sinu juuste kuivuses mängivad rolli nii nende tekstuur, proteiini sisaldus kui ka elukeskkond. Allpool toodud nippide abil saad edukalt oma kuivi ja kahuseid juukseid taltsutada, et need näeksid välja võimalikult säravad ja terved.

 

Millised kümme nippi võiksid lisada oma kuivade juuste hoolduse rutiini?

 

  1. Pese juukseid harvem

Liigne juuste pesemine kuivatab juukseid, seda nii kuiva kui ka rasuse juuksetüübi puhul. Püüa juukseid pesta kõige rohkem 2-3 korda nädalas, eelistades sealjuures jahedat vett kuumale. Pane tähele, et kasutaksid niisutavat šampooni ja palsamit, mille koostises ei esineks alkoholi, mis kuivataks neid veelgi.

 

  1. Kanna juustesse jäetavad tooted märgadesse juustesse

Selleks, et veelgi rohkem niiskust juustesse lukustada, kanna niisutavaid tooteid märgadesse juustesse. Võimalusel kuivata juuksed õrnema mikrofiibrist rätikuga ning lase neil seejärel õhu käes kuivada, et vähendada kuumtöötlus vahenditest põhjustatud kahjustumist.

 

  1. Sügavniisuta juukseid vähemalt korra nädalas

Kuivade juuste parim abivahend on intensiivselt niisutav juuksemask. Vali oma juuksetüübile sobiv toode- olgu selleks siis lokkis, värvitud, õhukesed või paksud juuksed.

 

  1. Kasuta kuumakaitsevahendit

Kuumtöötlusega juukseid stiliseerides kasuta kahjustuste vähendamiseks kindlasti kuumakaitsevahendit. Proovi töötlusvahendile ka sobilik temperatuur valida, kuna kõige kõrgem võimalik variant ei pruugi Sinu juustele üldse vajalik ollagi!

 

  1. Paranda liigsest töötlusest katkenud sidemeid juustes

Pidev kuumtöötlus ning värvimine lõhub juuste sidemeid, mis omakorda viib nende katkemiseni. Spetsiaalsed hooldustooted aitavad Sinu juukseid parandada ning annavad neile uuesti terve ja särava välimuse.

 

  1. Pane rõhku regulaarsele juukseotste lõikusele

Katkised juukseotsad jätavad Sinu juustest kahjustunud ning kahuse mulje. Hea oleks juukseotsi lõigata iga 6-8 nädala tagant või vastavalt vajadusele. Kui teha seda regulaarselt, piisab väikesest trimmimisest ning Sa ei pea korraga palju pikkust maha lõikama.

 

  1. Vaheta oma padjakatted välja

Puuvillane padjakate võib Sinu juustest osa niiskust endasse imada ning pideval hõõrumisel juuste katkemist tekitada. Siidist või satiinist padjakate aga on libedam ning seetõttu juustele palju õrnem, põhjustades vähem hõõrdumisest tekkivaid pusasid, katkemist ja kahusust.

 

Olgu Sinu juuksed loomulikult sirged või lokkis, lisades need lihtsad muudatused enda juuksehoolduse rutiini, võid kindel olla, et kahusust esineb vähem. Sa saad oma juukseid intensiivselt niisutada ning kahjustuste eest kaitsta, kuid pea meeles, et ilmatingimuste vastu ei saa ning niiske kliima puhul võib kahusust siiski esineda!

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi