Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Hoia hambad tervena – 9 lihtsat viisi

Hammaste tervena ja ilusana hoidmine nõuab terve eluaeg tööd. Isegi, kui sulle öeldakse, et su hambad on ilusad ning säravad peab selle välimuse hoidmiseks vaeva nägema. Igapäevaselt on väga oluline võtta õigeid samme, et hambad püsiksid terved ja säravad. Selleks on vaja kasutada õigeid tooteid ning olla teadlik oma igapäevase rutiini mõjust sinu hammastele.

Hambad tuleb kindlasti ära pesta enne magamist!

See on ilmselt kõige lihtsam ja loogilisem. Oluline on ka viis, kuidas sa oma hambaid pesed. Mitte pesemine ja valesti pesemine võib olla täpselt sama halb. Üldine soovitus on pesta hambaid kaks korda päevas. Siiski, paljud meist ei tee seda enne magamaminekut.

Pese hambad korralikult

Võta aega ning harja hambaid ringjate liigutustega, mitte vasakule paremale nagu harjumus ütleb. Ringjad liigutused aitavad harjastele paremini hammaste vahele jõuda ning eemaldab paremini plekke. Eemaldamata toidujäägid, plekid jne võivad tekitada igemahaigusi. Lugege kindlasti ka meie postitust selle kohta, kuidas hambaid pesta.

Ärge unustage oma keelt

Bakterid võivad tekkida ka keelele valge kogumina seega on väga oluline hambaid pestes ka õrnalt oma keel üle harjata. Lisaks haigustele tekitavad just need kogumid suus kõige rohkem halba hingeõhku. Harjake oma keelt!

Hambaniidi kasutamine on sama oluline nagu harjamine

Paljud, kes hambaid harjavad ei mõtle, kui oluline võiks olla hambaniidi kasutamine. Tegelikkuses on see sama oluline nagu hammaste pesemine. See peaks olema iga inimese jaoks osa rutiinist. “Hambaniidi kasutamine ei ole ainult hiina toidu ning brokkoli tükkidest lahti saamine hammaste vahelt,” ütleb Jonathan Schwartz. “See on ka viis, kuidas igemeid stimuleerida, eemaldada baktereid ning vähendada põletikku või selle ohtu.” Kord päevas hambaniidiga puhastamine on tavapäraselt piisav, et saada maksimaalset kasu.

Proovige suuloputusvett

Kui te leiate endale sobiva ja loodusliku suuloputusvee siis proovige järgi. Mitte kõik suuloputusveed ei ole just väga tervislikud, kuid see aitab kolmel viisil. Vähendab hapete hulka suus, puhastab raskesti ligipääsetavaid kohti ning remineraliseerib hambaid. Vanemate inimeste ning väikeste laste puhul võib hammaste harjamine või hambaniidi kasutamine olla raskem – sellisel juhul on hea suuloputusvesi ideaalne asendus.

Küsige kindlasti oma hambaarstilt üle milline suuloputusvesi on võimalikult tervislik ning teile sobiv.

Jooge rohkem vett

Vett, vett ja veelkord vett. Kõige alus siin elus on vesi. Pea iga arst soovitab teile juua vett ühe või teise tervisele kasuliku põhjuse pärast. Hammaste ja igemete tervise puhul on see põhjus üsna lihtne – vesi aitab ära pesta liigse happelisuse ning kleepuvad toidud.

Sööge krõmpsuvaid köögi- ja puuvilju

Valmistoidud võivad olla mugavad, aga mitte üldse kasulikud su hammaste jaoks. Süües värsket ja krõmpsuvat toitu ei sisalda mitte ainult kasulikke kiude, vaid on ka parim valik sinu hammaste jaoks. “Ma soovitan alati vanematele, et nende lapsed alustaksid kõvemate ja krõmpsuvate toitude töömist võimalikult varajases eas,” ütleb Schwartz. “Proovige vältida töödeldud asju, lõpetage kõige väikseks lõikumine ning pange lõuad tööle!”

Vähendage suhkruseid ja happelisi toite

Lõpuks muutub suhkur suus happeks, mis võib sinu hamba emailile väga kahjulikuks muutuda. Nagu rooste söövitab torusid, söövitab hape sinu hambaid. Need happed tekitavadki hambaauke – samamoodi nagu rooste torudes. Selliseid toite ja jooke ei pea 100% vältima, kuid peab olema teadlik nende mõjudest liigkasutamisel.

Külastage hambaarsti vähemalt kaks korda aastas

Sinu enda harjumused on kriitilise olulisusega suuhügieeni jaoks. Siiski peavad ka kõige tublimad harjajad ja hambaniidi kasutajad külastama hambaarsti. Minimaalselt peaksid ennast ja oma hambad viima kontrolli vähemalt kaks korda aastas – enamjaolt lihtsalt puhastamise jaoks. Hambaarsti mitte ainult ei puhasta, vaid nad märkavad ka potentsiaalseid haigusohte ning oskavad soovitada parimaid variante nende ennetamiseks või ravimiseks.

Allikas: Healthline.com

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi