Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Hambad valgeks kolme supertoiduga, mis ka kaitsevad

Hambad valgeks kolme supertoiduga, mis ka kaitsevad

Meile kõigile on lapsest saadik räägitud, et kommid, mahlad, gaasilised joogid jne teevad hambad katki ning kollaseks. Meie kõigi õnneks on olemas ka supertoite, mis hoiavad hambad valgena, kaitsevad neid kahjustuste eest ning aitavad üleüldiselt suuhügieeniga.

Igemete eest hoolitse süües paprikat

Hambad valgeks saada on paljude inimeste eesmärk, kuid ära ei tohi unustada ka igemeid. Kui sul on igemega seotud haigus siis hambaid valgendada ei tohi! Punane paprika sisaldab ohtralt C-vitamiini, mida on vaja kollageeni tootmiseks. Kollageen aitab igemetel hoida oma kuju ning tänu sellele püsivad igemed kenasti hammaste ümber. Üks teadaolevaid põhjuseid, mis on seotud C-vitamiini vaegusega on igemehaigused, mis võivad põhjustada igemete taandumist ja halba hingeõhku.

Hambad valgeks otseselt nendest toitudest ei lähe, kuid igemete tervise nimel tasuks süüa ka brokolit, kiivit, apelsini ja virsikuid.

Hambakattu eemalda selleriga

Sa ei pea pesema hambaid pärast igat söögikorda, kuigi suhu jäävad toidujäägid ei mõju hammastele väga hästi. Seller on supertoit, mis aitab hambaid puhastada. Tänu oma kiulisele tekstuurile aitab seller teha hambad valgeks eemaldades kollast hambakattu. Kuna see toit on üsna krõmpsuv siis aitab ta toota ka rohkelt sülge, mis omakorda hoiab suu puhtana ja teeb hambad tugevamaks.

Looduslikest hambapuhastajatest on veel õun, porgand, kurk ja redis.

Cheddari juust kaitseb hampavaapa!

Kaltsium, fosfor ja kaseiin – Cheddar on nende puhul väga hea allikas. Tänu sellele aitab ta hambavaapa kaitsta ning söömisest ja joomisest tekkivat happesust neutraliseerida. Happelisuse vähendamine aitab teadaolevalt ennetada hambaaukude tekkimist ja hambavaaba erosiooni, mis teeb hambad tundlikuks.

Mandlid, tofu, jogurt ja lehmapiim.

Kui hammaste valgendamine on see, mis sind huvitab siis loe meie blogi postitust “Hammaste valgendamine – mida peaks enne teadma“.

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi