Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Pierrot Chlorhexidine suuvesi 250ml

Pierrot Chlorhexidine Suuvesi Igemeprobleemidele 250ml

6.90

Lisa korvi

,

Pierrot Chlorhexidine Suuvesi Igemeprobleemidele 250ml

,

Pierrot Chlorhexidine Suuvesi Igemeprobleemidele 250ml

6.90 (sis. KM)

Lisa korviKirjeldus

Kirjeldus

Pierrot Chlorhexidine suuvesi sobib kõikidele kasutajatele. Ei sisalda alkoholi, seega sobib ka lastele (alates 12. eluaastast). Värskendava toimega piparmündine suuvesi vähendab hammaste tundlikkust, antiseptiline fluoriid ennetab hambakivi kogunemist ja võitleb kaariesega. Pierrot kloorheksidiiniga suuvesi aitab ennetada ja ravida igemeprobleeme ja haigusi nagu Gingiviiti ja periodontiiti. Sobib hästi ka näiteks enne ja peale hammaste süvapuhastust ja hambakivi eemaldamist. Oma antiseptiliste omaduste poolest on hea vahend ka näiteks peale kirurgilisi suuprotseduure või ka näiteks füüsilise või vaimse võimetuse korral tavapärast hambapesu teostada.

Suuvesi sisaldab 0,12% kloorheksidiini, pantenooli (0,50%), allantoiini (0,40%) ja fluoriidi 225 ppm. Pantenoolil ja allantoiinil on igemeid ja limaskesta taastav toime, samal ajal neid ka tugevdades ja pehmendades. See omakorda aitab kaasa suuhaavade paranemisele ning väldib ärritusi ja põletiku teket. Fluoriid aitab taastada hambaemaili.

Suuveed jagunevad tavapäraselt niiöelda kosmeetilisteks ja raviomadustega suuveedeks. “Kosmeetilised” suuveed pakuvad vaid ajutist piparmündist lõhna ja maitset, mis aja möödudes kaovad ning ei ravi halba hingeõhku ega ole kuidagi ka hammastele kasuliku toimega. Terapeudilised ehk ravi eesmärgil kasutavad suuveed nagu on ka Pierrot suuvesi, on mõeldud just suuhaiguste ennetamiseks ja leevendamiseks. Samas lisaks hügieenilisele ja ravitoimele on Pierrot suuveel ka kohene värskendav toime jättes suhu ka meeldiva ning jahutava piparmündise tunde ja aroomi.

Mis on Gingiviit ja mis seda põhjustab?

Gingiviit ehk igemepõletik on hammast ümbritseva igeme põletikuline protsess. See tekib hambakatu kogunemisest igemeäärde. Üldiselt avaldub igemepõletik igemete valulikkusega, punetuse ja veritsusega. Samuti võib ige minna tursesse mille tulemusena võib igemetasku sügavus suureneda. Gingiviiti esineb põhiliselt lastel ja noortel inimestel, kõrvuti hambakaariesega ka piimahammastel, kui lapse suuhügieen on kestvalt halb. Alla kuueaastastel lastel on gingiviiti harva, hiljem esinemissagedus järk-järgult suureneb, kuni puberteedieani. Puberteedieas mõjutavad gingiviidi teket ka hormonaalsed muutused organismis.
Erinevalt täiskasvanutest progresseerub lastel gingiviit harva parodontiidiks, kuigi põletiku tunnuseid võib täheldada enamusel lastest ning nende suuhügieen ei ole tavaliselt hea, sest neil on kudede kaitsemehhanismid veel hästi väljendunud.

Kvaliteetse suuhügieeni korral taandub põletik harilikult 5 päeva jooksul ning ige saab tagasi oma normaalse kuju ja heleroosa värvi.

Mis on parodontiit?

Kui Gingiviit ehk igemepõletik jätta välja ravimata võib sellest edasi areneda juba parodontiit. Paradontiit on hambaid ümbritsevates kudedes arenev põletik, mis hävitab hamba kinnitussidemeid lõualuukoega.
Parodontiidi põhilisteks tunnusteks on põletikust tingitud igemete punetus ja tumenemine ning veritsemine, hambakatu tekkimine, sügavate igemetaskute moodustumine ning hammaste tundlikkuse suurenemine.
Ravi puudumisel haigus areneb, igemepiir taandub, hambajuur ja -kael paljastuvad, tekib hammaste liikuvus ning hammaste edaspidise väljalangemise tõenäosus.

Parodontiit on hammaste kaotamise üheks peapõhjuseks täiskasvanutel.

Ravi on juba üldiselt kirurgiline. Selle vältimiseks soovitame vähemalt paarinädalaste kuuridena kasutada igapäevaselt Pierrot kloorheksidiiniga suuvett, et hävitada suusolevad bakterid ja kõik tingimused gingiviidi tekkeks. Pierrot suuvesi sobib kasutamiseks alates 12. eluaastast. 

 

 

 

 

 


Ratings & Reviews (0)

Lisa arvustus

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi