Kollageenijook

Kollageenijook ja kollageenipulber – kumba eelistada?

Kollageenijook, kollageenipulber, kollageeni kapslid – mida võtta?

Hoiame selle artikli väga lihtsana ning toome välja head, vead, kuidas kasutaga ning punktid, mida hea teada.

Kollageenijook

Kollageen on olemas ka joogina, mis on enamjaolt pudelis kuuride kaupa. Tavapäraselt soovitatakse võtta kollageenijooki natuke rohkem, kui 30 päeva. Toodetel on kaasas ka spetsiaalsed mõõdikud või lusikad, et saaks tarbida õigeid koguseid.

Head?

  • valmis kasutamiseks
  • valmis mõõdetud
  • imendub kõige paremini
  • peab tarbima ainult hommikuti
  • ei pea segama teiste toodetega

Vead? Ei saa segada toitudega nagu supp, koogid jne, kuid see eest imendub kehasse kiiremini ja paremini.

Kuidas manustada? Väga lihtne – toote peal on kirjas, kui palju võtma peab ning tihtipeale on ka lusikas või muu mõõdik kaasas.

Mida peaks teadma? Ostke ainult tuntud tootja kaupa – palju levib tooteid, mille kasulikke ainete sisaldus ei vasta sellele, mis pudelil kirjas.

Kollageenipulber

Paljud kasutavad pulbrit toitudes – seda on võimalik lisada taignatesse koogi jaoks, smuutidesse ja paljudesse teistesse toitudesse. Kahjuks võib liigne kuumutamine või lahustamine vähendada kollageeni mõju. Kollageenijook seevastu ei ole mõeldud lahustamiseks.

Head? Pulbrit saab lisada pea kõikidele toitudele.

Vead? Pulbril on spetsiifiline maitse ning lisades seda toitudele ei pruugi need maitsta nii nagu tavaliselt. Mitte kõik kollageenipulbrid ei ole tehtud võrdsena.

Kuidas manustada? Lihtne – lisage toidule või joogile tootel näidatud kogus. Võite ka lihtsalt vees lahustada ning ära juua.

Mida peaks teadma? Pulber ei imendu kehasse nii hästi nagu kollageenijook ning kombineerides seda toitude või jookidega võib mõju olla väiksem.

 

Kollageeni tarbimiseks on veel olemas tegelikult ka kapslid – nagu tavalised vitamiini tabletid. Võiks öelda, et see on kokku pressitud kollageenipulber. Tablettide toime on võrdne pulbriga, kui seda võtta lihtsalt veega.

Lisaks sellele on olemas ka kollageeni süstid, mida teevad professionaalid. Tavapäraselt on need protseduurid ka üsna kallid ning neid peab sooritama rohkem, kui korra. Kindlasti kontrollige üle, et protseduuri tegija, keda te külastate, on õppinud professionaal. Ei ole vaja lasta endale lähedale süstlaga inimest, kes ei tea, mida ta teeb!

Jaga seda postitust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga