Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Kollageenijook ja kollageenipulber – kumba eelistada?

Kollageenijook, kollageenipulber, kollageeni kapslid – mida võtta?

Hoiame selle artikli väga lihtsana ning toome välja head, vead, kuidas kasutada ning punktid, mida hea teada. Artikli lõpust leiate pikema ülevaate.

Kollageenijook

Kollageen on olemas ka joogina, mis on enamjaolt pudelis kuuride kaupa. Tavapäraselt soovitatakse võtta kollageenijooki natuke rohkem, kui 30 päeva. Toodetel on kaasas ka spetsiaalsed mõõdikud või lusikad, et saaks tarbida õigeid koguseid.

Head?

  • valmis kasutamiseks
  • valmis mõõdetud
  • imendub kõige paremini
  • peab tarbima ainult hommikuti
  • ei pea segama teiste toodetega
[porto_product id=”7618″]
[porto_product id=”7688″]
[porto_product id=”7719″]

Vead? Ei saa segada toitudega nagu supp, koogid jne, kuid see eest imendub kehasse kiiremini ja paremini.

Kuidas manustada? Väga lihtne – toote peal on kirjas, kui palju võtma peab ning tihtipeale on ka lusikas või muu mõõdik kaasas.

Mida peaks teadma? Ostke ainult tuntud tootja kaupa – palju levib tooteid, mille kasulikke ainete sisaldus ei vasta sellele, mis pudelil kirjas.

Kollageenipulber

Paljud kasutavad pulbrit toitudes – seda on võimalik lisada taignatesse koogi jaoks, smuutidesse ja paljudesse teistesse toitudesse. Kahjuks võib liigne kuumutamine või lahustamine vähendada kollageeni mõju. Kollageenijook seevastu ei ole mõeldud lahustamiseks.

Head? Pulbrit saab lisada pea kõikidele toitudele.

Vead? Pulbril on spetsiifiline maitse ning lisades seda toitudele ei pruugi need maitsta nii nagu tavaliselt. Mitte kõik kollageenipulbrid ei ole tehtud võrdsena.

Kuidas manustada? Lihtne – lisage toidule või joogile tootel näidatud kogus. Võite ka lihtsalt vees lahustada ning ära juua.

Mida peaks teadma? Pulber ei imendu kehasse nii hästi nagu kollageenijook ning kombineerides seda toitude või jookidega võib mõju olla väiksem.

kollageenijook kala swedish nutraKollageeni tarbimiseks on veel olemas tegelikult ka kapslid – nagu tavalised vitamiini tabletid. Võiks öelda, et see on kokku pressitud kollageenipulber. Tablettide toime on võrdne pulbriga, kui seda võtta lihtsalt veega.

Lisaks sellele on olemas ka kollageeni süstid, mida teevad professionaalid. Tavapäraselt on need protseduurid ka üsna kallid ning neid peab sooritama rohkem, kui korra. Kindlasti kontrollige üle, et protseduuri tegija, keda te külastate, on õppinud professionaal. Ei ole vaja lasta endale lähedale süstlaga inimest, kes ei tea, mida ta teeb!

Kollageeni tooted on juba igalpool. Kollageenijook on kõige rohkem tuntud oma nahka parandavate mõjude tõttu ning selle põhiaine (kollageen) on kasutusel ka muudes kasulikes ilutoodetes. Kuulsused nagu Kourtney Kardashian soovitavad inimestel kollageeni pigem juua. Tooted kollageenist ei ole ainult kreemid ega ka toidulisandid vaid neid kasutatakse ka padja katetes ning riietes.

Kollageen on keha kõige suurem valk, mis koosneb aminohapetest ehk peptiididest. See sõna otseses mõttes on liim meie luude, kõhrede, naha ning veresoonte jaoks. See on see, mis paneb meie koed kasvama ning liikuma. Selle sisaldus naha all hoiab ta sileda ning nooruslikuna – kollageenijook on kõige parem viis, kuidas seda tarbida.

Kuna meie kehad hakkavad kollageeni vähem tootma juba meie kahekümnendatest eluaastatest, tunduvad seda sisaldavad kreemid ning muud ilutooted efektiivne viis, kuidas vananemisega võidelda. Lisaks sellele pole tal mingeid kõrvalmõjusid.

Brooke Russell on olnud osaline kollageeni teaduslikes uuringutes juba üle kümne aasta, kus eesmärk on luua kollageeni tüüp, mida on võimalik toota laboris. Loomulikult naisena on ta ka väga huvitatud sellest, et hoida oma välimus noorena võimalikult kaua – me ju kõik soovime seda!

Kollageenijook artriidi ning haavade parandamiseks

Alates kahekümnendatest toodab meie keha vähem kollageeni, mis tähendab, et nahk vananeb ning tekivad kortsud. Meie luud ning liigesed muutuvad nõrgemaks ning jäigemaks ja juuksed õhemaks. Eluviis, mis sisaldab palju suhkrut, liigset päikesepaistet ning suitsetamist, vähendab kollageenitaset.

Kehas on peamiselt kolme tüüpi kollageeni: Tüüp 1, mis annab nahale tema hea väljanägemise. Tüüp 2, mis sisaldub meie liikuvates liigestes. Tüüp 3, mis annab kudedele elastsuse.

Enamik uuringutest on keskendunud artriidile ning haavade parandamisele ning kollageenijook on tõestatult efektiivne nende jaoks. On ka väga tõenäoline, et joogina võetud kollageen vähendab kehas molekule, mis tekitavad põletikku ning haiguseid.

Kollageenijook – mida sa peaks teadma

Kollageeni molekul ise on liiga suur, et läbi naha tungida, kui kasutada nahakreemi. See molekul lihtsalt on naha peal kuni ta maha pestakse. Hüdrolüüsitud või kollageenijook, mis on “lõhutud” väiksemateks molekulideks, läbib naha, kuid need võivad olla liiga väiksed “tükid”, et kasulikud olla. Kui teie nahk paraneb selle kreemi tagajärjel on ilmselt põhjuseks mõni muu koostisosa, näiteks aminohapped, mida sisaldab ka kollageenijook.

Huvitav on ka ära märkida, et kollageen laguneb kehast kõrgemates temperatuurides ning muutub zelatiiniks – jah see, asi millest tehakse süüa. Paljud inimesed on kirjutanud, et nad lisavad kollageeni kohvi või mõne muu kuuma joogi sisse, aga see ei ole kohe “kollageenijook”, sest kuum temperatuur vähendab kõiki kollageeni kasutegurid ning loodetud efektiivsus kaob. Pigem võtke päris kollageenijook ning tarbige seda vastavalt kirjeldusele.

Mis veel olemas on peale joogi?

Kindlasti saate kasu ka süües rohelisi lehtedega köögivilju, tsitrust, mune, marjad, tomatid, kapsas, kõrvitsaseemned, avokaado ning küüslauk, mis sisaldavad aineid toetamaks teie keha kollageeni tootmist.

Kollageeni sisaldavate toitudega on probleem selles, et see vajalik aine ei jõua väga hästi vajalikesse kohtadesse, mistõttu on kollageenijook siiski kõige efektiivsem allikas. Kõige tõenäolisemalt aitavad need toidud parandada soolestiku immuunsust, mis omakorda võivad vähendada artriidi sümptomeid.

Kollageenijook hoidke kindlasti külmkapis enne kasutamist, külmana on ta kõige efektiivsem. Vedelal kujul kollageen on juba hüdrolüüsitud, mis tagab maksimaalse efektiivsuse. Kõik poes müüdavad kollageenijoogid on erinevad ning mõned on isegi ebaefektiivsed. Kindlasti kasutage ainult tuntud brändi tooteid. Meie poolt müüdav Swedish Nutra kollageen on kõrgelt auhinnatud, toodetud Rootsis ning sobib ideaalselt Eesti inimestele.

Kollageenijook on mõeldud tarbimiseks igapäevaselt. Kindlasti jooge seda rutiinselt ning ärge jätke kuuri pooleli. Kui lõpetate kasutamise siis kaovad ka selle kasulikud mõjud.

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Search