Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Suuloputus õli ja hammaste valgendus – mis asi see on?

Suuloputus õli – räägime sellest

Kas suuloputus õli on tõesti nii efektiivne nagu räägitakse? Lööme lahku müüdid ja faktid ning räägime kuidas see teie tervist aitab.

Suuloputus õli ja selle hammaste valgenduse ajalugu

Loodusliku õliga suu puhastamine on iseenesest väga lihtne – peab võtma supilusikatäie õli ning loputama umbes 5-20 minutit, kuigi ka 1-3 minutilise loputamise puhul on tulemusi näha. Sellist meditsiinilist meetodit on praktiseeritud juba tuhandeid aastaid.

Iidses Ayurveda meditsiinis kirjutati suuloputus õli välja nooooo……põhimõtteliselt kõige jaoks. Ayurveda meditsiini praktikud väidavad, et suu loputamine õliga on efektiivne suuhügieeni parandav meetod ning vähendab umbes 30 haiguse sümptomeid – kaasaarvatud haiguseid, millel pole suuga mingit pistmist!

Teadaolevalt kõik, mis on seotud suuga jõuab lõpuks ka kehasse, kuid seda meetodit ei peaks võtma, kui “ravib-kõiki-haigusi”.

Vaatamata sellele on väga palju teaduslikke pabereid ja tõendeid, et suu loputamine õliga on üks parimaid heale tervisele kaasaaitavaid tegevusi.

Ayurveda meditsiinis on seda kasutatud juba umbes 3000 aastat, kuid see muutus trendiks 1990-ndatel, kui Vene arst Dr. F. Karach kirjutas selle üllatavast kasust tervisele.

Oxfordi ülikooli teadlased on järeldanud, et suuloputus õli on vähese kuluga, ohutu ning sellel on kasulikud tegurid suuhügieenile.

Kuidas seda kasutada?

Väga lihtne! Tooteid on mitmeid ning isegi köögist leitavate vahenditega on see võimalik. Peske hambad kindlasti enne, mitte hiljem! Seejärel supilusikatäis õli suhu ning loputada 5-20 minutit. Sülitage see kindlasti protsessi lõpus välja! Torumees minus soovitab seda mitte kraanikaussi ega tualettpotti sülitada, kuna õli võib kivistudes torusid ummistada.

Kõik õlid tõmbavad välja halbu baktereid igemetest, keelest ja üldiselt suust. Õli aitab kaasa ka heade mikroobide kolooniate säilitamisele suus. Kui te pesete hambad ära pärast õliga suu loputamist siis te hävitate häid mikroobe, mida te just oma tegevusega tugevdasite!

Isiklikult püüan ma suud loputada õliga umbes 3 minutit kaks-kolm korda nädalas. Tihemini, kui mu igemed on tundlikud või suus on põletik.

Parim suuloputus õli

Seesamiõli oli (ja on) Ayurveda meditsiini praktikute valik, kuid sama hea on ka kookosõli.

Esiteks, kookosõli on antioksüdant ja põletikuvastane pomm, mistõttu on ta ideaalne suuhügieeni (ning paljude muude asjade) jaoks.

Kookosõli sisaldab ka lauriinhapet – triglütseriid, mis hävitab uskumatult efektiivselt hambaid lagundavaid baktereid ning mingil määral vähendab ka igemehaiguste võimalust.

Tänapäeval tehakse suuloputus õli paljude koostisosade ning maitsetega. Mõned maitsed võivad olla väga vastuolulised ning see on täiesti individuaalne.

Seni kuni valite õli, mis on külmpressitud ja orgaaniline aitab ta teie suuhügieeni, kuid mitte nii hästi nagu kookosõli.

Viis kookose suuloputusõli kasutegurit

On väga palju valeinfot, mida õliga suu loputamine kaasa toob ja ei too. Kui te tahate teada, mis teadus ütleb selle kohta siis lugege edasi…

1. Vähendab lühiajalist gingiviidi riski

Regulaarne õliga loputamine võib aidata ennetada ohtlikku igemehaigust nimega gingiviit.

Kui teie igemed lähevad paiste, põletikuliseks ning tundlikuks võib see olla märk gingiviidist. Selliseid sümptomeid tuleks kindlasti võtta tõsiselt ning konsulteerida hambaarstiga!

2. Võib aidata kaasa hammaste remineraliseerimisele

See võib nüüd kindlasti hambaarstide poolt öelduga vastuollu minna, kuid looduslik reminaraliseerimise protsess tähendab, et mõningat hamba lagunemise osa saab adresseerida ilma puurita.

Teie hambad on disainitud iseennast taastama, kuid reminaliseerimine on võimalik ainult spetsiifiliste toitainete olemasolul ning hambaauke tekitavate bakterite puudumisel.

Kuigi õige toitumine on võtmeks võib kookosõli samuti mängida kasulikku rolli.

3. Tapab hambaauke tekitavaid baktereid

Seesami ja kookose suuloputus õli eemaldab liigsed hambaauke tekitavad bakterid (Streptococcus mutans) sama efektiivselt nagu tavapärastes suuloputus vedelikkes olevad keemilised ühendid.

Kliinilised uuringud on näidanud, et see kasutegur hakkab ennast ilmutama alles pärast kolme nädalast kasutust! Veel üks põhjus miks seda pikemalt harrastada.

Suuloputus õli on palju palju palju parem, kui kasutada suuloputus vett, sest viimane hävitab suus ka häid baktereid, mida on vaja!

4. Vähendab suuõõne kandidoosi sümptomeid

Suuõõne kandidoos on seenhaigus, mis tekib tõenäolisemalt, kui sulle on:

  • määratud proteesid
  • määratud keemiateraapia või radiatsioon
  • kui kasutad inhalaatorit astma vastu
  • kui võtad antibiootikume, mis hävitavad kehas häid baktereid

Beebidel võib ka üsna tihti see haigus tekkida, kuid nad ei tohi kindlasti suuloputus õli kasutada!

5. Aitab halva hingeõhu vastu

Kui te kannatate halva hingeõhu ehk “halitoosi” all siis olete kindlasti kasutanud ohtralt suuloputus vett, et olukorda parandada – see ei ole väga hea variant.

Suuloputus vees olev alkohol kuivad teie suud seest, mis vähendab teie võimet tekitada sülge. See on väga halb, sest sülg aitab teatud bakterite paljunemise vastu ning et suu pH tase oleks stabiilne.

Vastupidiselt suuloputus veele aitab suuloputus õli toetada teie sülje loomulikku võimet halbu baktereid vähendada ilma teie suud kuivatamata ning kahjustamata häid baktereid.

Fakt – kolm erinevat kliinilist uuringut on kinnitatud, et regulaarne suu loputamine õliga aitab tappa baktereid, mis tekitavad halba hingeõhku ehk halitoosi.

Suuloputus õli ohud

Kuigi tegemist on loodusliku ning täiesti turvalise meetodiga on olemas üks väike oht millest peaksite olema teadlikud.

Kui suuloputus õli on teile vastuoluline, näiteks ajab köhima, iiveldama või jõuab kurku/hingetorru, siis võib osa rasvast jõuda teie kopsudesse ning väga haruldastel juhtudel tekitada lipiidide kopsupõletikku. Seda ei juhtu väga tihti, kuid just seetõttu ei tohiks väiksed lapsed seda meetodit kasutada! On tõenäolisem, et väiksed lapsed võivad kogemata õli alla neelata.

Paljud ohud millest kirjutatakse ei ole tegelikkuses reaalsed või niivõrd ohtlikud.

Näiteks, suuloputus õli EI LÕDVENDA kroone või hambatäidet, kui ei ole eelnevaid probleeme nende alusega. Kui see peaks juhtuma siis konsulteerige kindlasti hambaarstiga (ning olge pigem tänulikud, et suu loputamine õliga selle nii varakult välja tõi).

Järjekordne müüt suuloputus õli kohta on, et see võib olla kahjulik rasedatele naistele, kuna nad võivad uuesti alla neelata õli poolt välja tõmmatud halvad bakterid.

Õnneks, ei tõmba õli välja mitte midagi otse vereringest (kus on TÕESTI halvad bakterid). Te ei tohiks kindlasti õli alla neelata, kuid pole põhjust mõelda, et suuloputus õli mõjutaks loote või raseda naise tervist halvasti.

Tõde nelja õliga suu loputamise müüdi kohta

1. Paljud inimesed ütlevad/kirjutavad, et suuloputus õli vähendas liigeshäire poolt tekitatud valu lõualuus, kuid pigem on see nagu “mask” valule.

2. Suuloputus õli ei ole otsene meetod hammaste valgenduseks kuigi see võib parandada hammaste väljanägemist tänu bakterite poolt tekitatud plekkide vähenemisele.

3. Mäletate postituse alguses mainitud 30 haigust? Paljud inimesed väidavad, et see aitab diabeedi, migreenide, artriidi, astma jne sümptomeid leevendada, kuid selle toetuseks pole ühtegi teaduslikku tõestust. Suu loputamine õliga ei ravi haigusi!

4. Suuloputus õli ei see asendada hammaste harjamist ega hambaniiti!

Viimased mõtted suuloputus õli kohta

Enne suuloputus õli proovimist ning asja uurimist olin üsna skeptiline – ilmselt nagu paljud teist. Kuid uurimine ning mu enda kogemused on tõestanud, et see on kasulik osa heast suuhügieeni rutiinist.

Suu loputamine õliga ei ole ainult plekkide ja bakterite vähendamiseks vaid võib aidata ka halva hingeõhu (halitoosi) vastu.

Minu esimene valik oleks kookosõlil põhinev suuloputus vahend, kuna ta on looduslik antioksüdant ning põletikuvastane pomm. Proovige sellega suud loputada 1-3 minutit päevas, kui võimalik.

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi