Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Aktiivsüsi hammaste valgendamiseks – hambaarsti nõu

Aktiivsüsi hammaste valgendamine on hetkel kuum teema. Raske on scrollida läbi sotsiaalmeedia ilma midagi selle kohta nägemata. Võid seda kasutada näo jaoks, juukseid pesta ning isegi hambaid harjata musta pulbriga.

Ma pean tunnistama, et ma olin üsna šokeeritud mõni aasta tagasi, kui nägin, et aktiivsüsi kasutatakse hammaste valgendamise jaoks. Esimene mõte oli, et see ei saa mingil juhul turvaline olla! Tuleb välja, et aktiivsüsi hammaste valgendamine on üsna mitmekülgne ning huvitavate aspektidega tegevus.

Aktiivsüsi võib olla uus tervise ja heaolu teemade juures, aga seda on kasutatud juba väga väga ammu. Meie siin tahame teada, kas see tõesti valgendab hambaid? Räägime nüüd lähemalt mida tähendab aktiivsüsi hammaste valgendamine.

[porto_product id=”95″]
[porto_product id=”88″]
[porto_product id=”83″]

Mis on aktiivsüsi hammaste valgendamine?

Aktiivsüsi on sajandite vanune materjal millel on väga palju kasutusvõimalusi. See kogus populaarsust 20. sajandi lõpus ning alles hiljuti hakati kasutama hammaste valgendamise jaoks. 1834. aastal kasutas Ameerika arst aktiivsüsi, et päästa patsient, kes oli kogemata tarbinud elavhõbeda kloriidi. Alates sellest ajast on leitud aktiivsüsile palju kasulikke võimalusi, kaasaarvatud hammaste valgendamine aktiivsüsiga. Me ei räägi muidugi sellest süsist, mis sa paned grilli peale – kuigi mõlemad on tehtud samast baasmaterjalist.

Aktiivsüsi on väga peenelt purustatud must pulber, mis tavaliselt sisaldab kookospähkli koort, oliivi kive, saepuru, kivisüsi jne. Süsi kuumutatakse väge kõrgetel temperatuuridel, mis “aktiveerib” selle. See protsess muudab süsi sisest struktuuri tehes ta poorsemaks, kui tavaline süsi. See protsess eemaldab ka kõik ained, mis võivad inimestele kahjulikud olla. Siin on teile aktiivsüsi keemia kiirkursus.

Aktiivsüsil on negatiivne elektrilaeng, mis tõmbab ligi positiivselt laetud molekule. Mürkidel ja gaasidel on positiivsed laengud, mistõttu aktiivsüsi tõmbab nad enda külge. Aktiivsüsi püüab sinu kehas kinni igasuguseid erinevaid mürke ning tugevdab su tervist. Kõige parem osa asja juures on see, et inimkeha ei suuda aktiivsüsi seedida ega imendada, mis lubab ainel kõik mürgid kehast välja viia.

 

Aktiivsüsi meditsiiniline kasutus

Oma unikaalsete omaduste tõttu on aktiivsüsil väga palju erinevaid meditsiinilisi kasutusvõimalusi. Üks kõige suurem kasu tänapäevasele meditsiinile on aktiivsüsi võime ennetada üledoose, kuna ta seob mürgid kokku. Seda kasutatakse hädaolukordades mürgi vastu. Uuringud näitavad, et aktiivsüsi suudab vähendada tavapäraste ravimite ja mürkide mõju kehas kuni 74%. Aktiivsüsil on muidugi ka omad piirid ning seda kasutatakse üsna harva.

 

Aktiivsüsi muud tervisele kasulikud omadused

Mõned arstid väidavad, et aktiivsüsi võib parandada neerude funktsionaalsust. Seda mürkide sidumis omaduse tõttu, mis vähendab neerude tööd kehast mürkide välja filtreerimisel. See on eriti kasulik inimestele, kellel on neeruhaigused ning keha ei suuda enam korralikult mürke välja filtreerida.

Kui sa oled üks paljudest inimestest, kes kannab kõrge kolesterooli all siis aktiivsüsi uuringud on näidanud, et ta langetab kolesterooli. Aktiivsüsi seob kokku kolesterooli happed kõhus, mis vähendab selle kehasse imendumist. Üks meditsiiniline uuring näitas, et kolesterool vähenes 25%, kui võeti aktiivsüsi iga päev nelja nädala jooksul.

Aktiivsüsil on kasutusvõimalusi, mis algavad meditsiinist ja lõppevad looduslike iluprotseduuridega. Väga populaarseks on saanud selle kasutamine akne ning naha parandamiseks. Väidetakse, et nahale kandes puhastab aktiivsüsi poore ning vähendab aknet.

 

Kas aktiivsüsi hammaste valgendamine on okei?

Viimase dekaadi jooksul on hammaste valgendamine muutunud globaalseks fenomeniks. Alates hambaarsti juures valgendamisest kuni koduste vahenditeni. Kas aktiivsüsi hammaste valgendamine on turvaline? Aktiivsüsi on Ameerika FDA poolt heaks kiidetud paljude tervisega seotud protseduuride jaoks. Aktiivsüsi otseselt ei valgenda hambaid, vaid eemaldab plekid ning muud mürgid, mis tekitavad hammastele kollast värvust. See tähendab, et aktiivsüsi keemiline koostis on looduslik hammaste valgendaja.

 

Kas aktiivsüsi on liiga söövitav?

Kuna uusi hambaid sulle ei kasva ning hambad ei taastu siis soovitame alati olla ettevaatlik. Kindlasti enne, kui ostate siis tehke taustauuring, kas toode on kvaliteetne. Meil müüdav aktiivsüsi hammaste valgendamine on toodetud Beaming White poolt ning vastab kõikidele seadustele ja nõuetele.

Aktiivsüsi valgendavad omadused sisalduvad tema poorsuses, kuid seda ei ole soovitatav kasutada väga pikaldaselt. Igal hambapastal peaks olema “RDA skoor“, mis näitab, kui turvaline ta sinu hammastele on. See skoor ulatub kuni 200-ni. Aktiivsüsi on keskmisele 70-90 samas, kui enamik valgendavaid hambapastaid on 100 – 200 RDA skooriga!

 

Mõõdukas kasutamine on alati soovituslik

Enne soetamist ja/või kasutamist konsulteerige kindlasti eksperdiga, soovitavalt enda isikliku hambaarstiga. Hammaste valgendamine eemaldab mürke, puhastab hambaid, valgendab hambaid jne, aga see tähendab ka seda, et nad muutuvad tundlikumaks ja haavatumaks. Soovituslik on kasutada ka abivahendeid, mis tugevdavad suuhügieeni, igemeid ja hambaid. Näiteks Beaming White Minerals Enamel Booster aitab vähendada hammaste tundlikkust ning parandab suuhügieeni.

Mida rohkem hambaid valgendavaid tooteid kasutada seda haavatavamaks muutuvad hambad. Oleme näinud, kuidas patsiendid kannatavad hammaste erosiooni all, kuna on kasutanud liiga palju aktiivsüsi! Nagu juba öeldud, mõõdukas kasutamine on hammaste valgendamise võti!

Artikliks kasutatud andmed on võetud NCBI, Healthline ja ADA lehtedelt. Dr. Steven Lin artikkel.

 

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi