Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Hambavalgendus kodus – blogi Mariliisi kogemusest

Hambavalgendus kodus minu jaoks – Mariliis

Hambavalgendus kodus on mul viimasel ajal olnud mõtteis, aga praegu mind vaadates te ei usuks seda, aga mul on olnud üsna keeruline suhe oma hammastega. Kui ma olin algkoolis sain teada, et üks mu hammastest oli suulakke kinni jäänud. See tähendas, et ma pidin läbima protseduuri, kus lõigati hammas lahti ning paigaldati breket, mis hakkas teda alla poole kiskuma. Lisaks sellele avastati, et mul on mõned “täiskasvanud” hambad puudu. Nimelt üks hammas kummalgi poolel esihammastest ning mõned molaarhambad (lapikud hambad suu taga osas). Mu molaarhambad pole siiani välja kukkunud ning vahetunud täiskasvanute hammaste vastu.

13 ja 16 eluaasta vahel oli mul 4 päris tõsist hambaoperatsiooni, breketid ning kaks implantaati esihammaste asemel. Ma tundsin ennast nagu uus inimene pärast seda kõike. Naeratasin suurelt ja laialt ning tundsin ennast ülimalt enesekindlalt ilusate valgete hammastega (ja veel kõikide hammastega!!!). Kuid vanemaks saades jõin aina rohkem teed ning nautisin ka kohvi, mille tagajärjel hambad muutusid kollakamaks. See on täiesti normaalne nähtus kõikides inimestes, AGA mu kaks keraamilist implantaati jäid ju sama valgeks nagu siis, kui need mul 16 aastasena paigaldati.

[porto_product id=”83″]
[porto_product id=”88″]
[porto_product id=”1245″]

Hiljuti muutus vahe palju märgatavamaks ning ma hakkasin ennast rohkem kontrollima – et ma ei näitaks nii palju hambaid, kui ma naeratan. Hoidsin naeratades oma suu kinni. Ma olen üsna kartlik pärast kõiki neid operatsioone ning hambad on tundlikud, seega hambavalgendus hambaarsti juures ei lähe mulle üldse peale. Hammaste valgendusplaastrid oli mu järgmine variant, kuid mul polnud püsivust ega kannatust neid rutiinselt peale panna ning nädalaid järjest kasutada. Leidsin õpetused, kuidas hambavalgendus kodus peaks toimima sooda, sidruni, süsi jms asjadega, aga need ei toiminud väga hästi. Lisaks sellele oli tülikas ning üsna aega nõudev protsess.

hambavalgendus kodus tavaliste vahenditega

Siis tuli hammaste valgendamine kodus komplektiga. Otsisin omale alternatiivseid hammaste valgendus meetodeid ning avastasin Beaming White. Isiklikult mulle see variant sobis ning mõtlesin, et miks mitte eksperimenteerida. Otsus tehtud – tellisin kodukasutuseks mõeldud hammaste valgendus komplekti ära, KUID MA OLIN IKKAGI SKEPTILINE! Minu peamine mure oli valu ning tundlikud hambad, sest pärast kõiki neid operatsioone ja protseduure…… no need on ebameeldivad ning mitte keegi ei taha sellist valu tunda. Lisaks muretsesin ka selle üle, kuidas see mõjutab mu implantaate. Küsisin iSmile.ee tegijate käest kõikvõimalikku informatsiooni ning nad olid nii vastutulelikud, kiired vastajad ja üleüldse toredad, et see oli uskumatu! Mis kõige parem, nad oskasid vastata küsimustele, mida ma tavaliselt esitaks hambaarstile. Nii, läksin siis ideega edasi võttes arvesse, et valgendusgeel ideaalis võiks implantaatidega mitte kokku puutuda.

Kuidas siis hambavalgendus kodus läks?

Hammaste valgendus komplekt tuli päevaga kohale Smartpostiga. Komplektis olid ka instruktsioonid, mis nägid ette, et peab tegema endale hammaste jäljendi komplektis olevatest hambakapadest. Kaasas kenasti valgendusgeel ning ka LED lamp. Ma olen ise suur looduse sõber siis sooviksin, et karp oleks orgaanilisem, aga ma saan aru nõuetest hügieeni toodetele ning kuidas need peavad olema pakendatud. Peab ikkagi järgima Euroopa Liidu nõudeid ning regulatsioone ja seda kõik Beaming White tooted järgivad.

Hambajäljendid sain kenasti tehtud. Nüüd protseduuri juurde – ma ütlen ausalt, et ma olin veits närvis. Mul läks paar päeva aega, et komplekt üldse lahti teha. Kuna ma olen üsna varajane ärkaja ning tegus inimene siis kõige keerulisem oli mul see aeg leida (ööriided seljas üheksast ning hiljemalt kümneks on mu silmad kinni – kas ma olen ainuke???). Lõpuks leidsin ühe õhtu, kus ma olin kodus ning ka piisavalt julgust kogunud.

Alustasin hammaste puhastusvahendist ning jätkasin 30 minutit hammaste valgendus protseduuriga kasutades LED lampi. Minu suureks üllatuseks ei olnud selline hammaste valgendamine üldse valus ning ei muutnud igemeid ega hambaid tundlikuks! Minu jaoks oli see väga väga väga väga suur pluss. Olles ise ülirahul tegin teise 30 minutit kohe otsa. Mulle soovitati ka 24 tundi mitte tarbida teed ega kohvi (see oli raske). Kohe pärast protseduuri olid hammastel pisikesed valged laigud, aga see on täitsa normaalne. Need kaovad mõne tunni jooksul ära. Juues vett, kaovad need veel kiiremini ära.

Kuidas ma tulemusega rahule jäin?

Mu hambad läksid palju valgemaks, kui enne ning ma tellisin valgendusgeeli juurde (jah, ma tean, et ei soovitata, aga ma olin ekstaasis!!!!!!!!). Nii, teine valgendusgeel käes, ma võtsin ühel õhtul oma hammaste jäljendi välja ning kordasin sama asja. Hambad läksid veelgi valgemaks ning tooni vahe minu implantaatide ja päris hammaste vahel vähenes põhimõtteliselt iga minutiga!! Ma hakkasin vaikselt oma kaunist säravat naeratust tagasi saama.

Ma ei oska seda tunnet sõnadesse panna. Kuna mul on hammastega elus väga palju probleeme olnud siis ilusad, valged ning säravad hambad on minu enesekindluse jaoks kõige olulisem osa. Valge naeratus tähendab minu jaoks lihtsalt nii meeletult palju!! Ma naeratan taas nii nagu vanasti, suuuuuuuuuurelt ja laialt. Ma naeratan taas võõrastele inimestele lihtsalt niisama! Proovige kindlasti ära hambavalgendus kodus!

Kui teil juba on rahuldust ning enesekindlust pakkuv garderoob siis hambavalgendus kodus on ideaalne viis sellele juurde lisada. See annab teile enesekindlust läbi kauni naeratuse. Ma tõesti usun seda, sest minu kogemus naeratuse ja hammastega on olnud just selline!

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi