Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Hamba valgendus – kas see on turvaline?

Hamba valgendus kodus on väga turvaline

Keegi ei taha olla tuntud oma “pärlkollaste” hammaste järgi! Viimase aja uuringud näitavad, et kui kasutada korrektseid ning reguleeritud tooteid siis on tegevus täiesti turvaline ning tulemus väga hea. Kõige populaarsemad on kodused hamba valgendus komplektid ning meil on müügil üks tuntuim Beaming White hammaste valgenduskomplekt.

Aga kuidas on turvaline hambaid valgendada? Hambaarst Anne Clemons teeb kõik puust ja punaseks.

[porto_product id=”83″]
[porto_product id=”7618″]
[porto_product id=”88″]

Hamba valgendus ebakvaliteetsete toodetega

Te olete ilmselt näinud või isegi kasutanud kleepuvaid hamba valgendus ribasid, mis kleebitakse hammaste külge. Ehk isegi kasutanud juba ette geeliga täidetud hambakapasid, mis sisaldavad vesinikperoksiidi. Nad on väga laialdaselt olemas pea igas poes, kuid ei ole just kõige paremad variandid, kuna nad ei ole teie hammaste järgi vormitud.

Lisaks sellele võivad taolised tundmatud tooted sisaldada liiga suures koguses vesinikperoksiidi, mis on kahjulik. Lugege kindlasti alati koostisosi ning veenduge, et vesinikperoksiidi sisaldus poleks üle 0.1% (Euroopas maksimaalne lubatud kogus). 2019 aastal Ameerika biokeemia ja molekulaarbioloogia seltsi kokkutulekul kirjeldati, et liigne vesinikperoksiidi kasutus võib hävitada dentiini, mis on tugev kude hammaste emaili taga.

Varasemad uuringud on näidanud, et hamba valgendus tooted pehmendavad hambaid pealselt ning see on tõsi. See juhtub seetõttu, et valgendamisel surutakse pindmised plekid hambaemailist välja, mis laseb särada loomulikul valgel värvil. Nagu ka kõige muuga, on liigne hammaste valgendamine kahjulik. Ka näiteks liigne söömine või veini joomine. Soovitame hambaid valgendada iga 3-4 kuu tagant.

Hamba valgendus – turvalised sammud

Vesinikperoksiidiga tooted on olnud meie seas juba kümneid aastaid ning miljonid inimesed kasutavad neid – sealhulgas väga paljud hambaarstid, ütleb Dr. Clemons. “Me ei ole näinud suurenenud riski hambaaukudel või hammaste mõranemisega seoses pärast hamba valgendust,” ütleb ta.

hamba valgendus euroopa hambaarstidAmeerika Hambaarstide Liit (ADA), Euroopa Hambaarstide Nõukogu (CED) ning Euroopa Hambaarstide Föderatsioon (FEDCAR) on öelnud, et hammaste valgendamine vesinikperoksiidiga mõistlikus koguses on täiesti turvaline. Kui te soovite esimest korda proovida siis Dr. Clemons soovitab järgida neid samme:

  1. Veenduge koostiosade nimistust või küsige müüja käest, et toode ei sisaldaks rohkem, kui 0.1% vesinikperoksiidi. Euroopa Liidus on see maksimaalne, mis on lubatud kodus hammaste valgendamiseks.
  2. Jälgige instruktsioone – Mõned tooted on disainitud, et neid kasutada ühe korra päevas, teised kaks korda päevas, mõnda üldse kokku vaid ühe korra, mõndasid nädal või kaks….saate aru küll, mida me mõtleme :). Et oma hambaid kaitsta siis jälgige kindlasti instruktsioone. Kui neid pole, siis küsige müüja käest.
  3. Pidage oma hambaarstiga nõu – “Küsige oma hambaarsti käest millised hamba valgendus tooteid te peaksite kasutama,” ütleb Dr. Clemons. Hammaste valgendamine toimib kõige paremini hammastel, mis on loomulikul teel ajaga kollakaks muutunud – näiteks suitsetamise, punase veiniga, kohviga ja nii edasi. Pruunikad või hallikad hambad, aga annavad märku, et teil on mõni muu probleem – küsige kindlasti hambaarstilt. On ka väga oluline veenduda, et teil ei ole igemehaiguseid ega muid hammastega seotud probleeme. Hamba valgendus toimib ainult tervete hammaste peal.
  4. Kuula oma hambaid” – Kui kasutada valesid tooteid võivad hambad ning igemed muutuda väga tundlikuks. Vähene tundlikkus on täitsa tavaline, kuid enamikel inimestel ei teki sedagi. Kui see juhtub teiega siis tehke hammaste valgendamisega väike paus. Jällegi – konsulteerige oma hambaarstiga.

Vältige hammaste kollastumist enneaegselt

Üks pisike nõuanne veel Dr. Clemons -ilt: Kaitske ka ise oma hambaid, et nad püsiksid säravvalged ning et te ei peaks kasutama hamba valgendus tooteid liiga tihti.

  • Peske kaks korda päevas hambaid (ärge unustage hambaniiti)
  • Ärge suitsetage või tehke seda vähem
  • Limiteerige plekkide tekitajaid nagu näiteks kohvi, tee ja punane vein – lugege meie supertoitude postitust.
  • Käige regulaarselt hambaarsti juures puhastusel.

Lõpetuseks ütleb Dr. Clemons:

“Kui te tahate säravvalget naeratus siis hamba valgendus tooted on väga head abivahendid, kuid nad ei asenda head suuhügieeni – hoolitsege oma tervise eest!”

hamba valgendus hambaarst

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi