Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Raseduse ajal hammaste valgendamine – Kuidas? Kas on ohutu?

Kas raseduse ajal hammaste valgendamine on ohutu?

Meie poole pöördutakse tihti küsimusega, kas lapseootel naised võivad valgendada hambaid. Peame ütlema, et kahjuks raseduse ajal hammaste valgendamine ei ole hea. Meil on olemas looduslikud tooted, mida võivad rasedad kasutada, aga Beaming White hammaste valgendus komplekt pole raseduse ajal lubatud.

Naistele pole raseduse ajal hammaste valgendamine soovitatav, kuna peroksiid mida valgenduskomplekt sisaldab vastavalt Euroopa Liidu seadustele 0,1% ja selle mõju raseda organismile ega lootele pole veel piisavalt uuritud. Rase, kes soovib oma hammaste tooni heledamaks muuta, peaks kasutama peroksiidivaba valgendavat hambapastat või aktiivsütt.

Paljudel lapseootel naistel tekib raseduse ajal soov naeratus valgemaks muuta, kuna võetakse ette teekond fotograafi juurde seda maagilist aega jäädvustama. Kõik me ju soovime piltidel välja näha võimalikult kaunid. Siis peaks juba natuke enne sellele mõtlema, kui oma hammas on kollakat tooni ja paar nädalat enne pildistamist tellima sobilikud tooted.

Kuidas rasedana hambaid valgendada?

Aktiivsüsi – 100% looduslik aktiivsüsi hammaste valgendus neile, kes soovivad saada säravamat naeratust looduslikul teel! Täiesti vegan toode, mis ei sisalda maitse- ega värvaineid. Ei mingeid kahjulike kemikaale! Tootes pole vesinikperoksiidi ega fluoriidi. See on ideaalne, kui olete lapseootel ning soovite hambaid valgendada. Kui harjate hambaid sellega hommikuti ja õhtuti kasvõi nädal enne pildistamist iga päev, võite kindel olla, et Teie hambad on õigeks ajaks kaunimad ja säravamad.

Teine toode, mis me pakuks rasedatele on Pierrot valgendav hambapasta – Valgendav hambapasta Pierrot on mündimaitseline ning selles sisalduv papiin on naturaalsest papaia puust saadud ensüüm. See looduslik aine soodustab suulõhede paranemist. Samuti tagab see värske hingeõhu, eemaldab hammastelt plekke ning valgendab hambaid. Sobib kasutamiseks juba latest kuuendast eluaastast!

Suuhügieen on samuti väga tähtis osa rasedusest!

Enamik naisi pöörab raseduse ajal suuremat tähelepanu oma tervisele, jälgib mida sööb, üritab liikuda rohkem ning hoidub tegevustest, mis võivad olla lapsele ohtlikud. Seejuures ei tohi unustada ja unarusse jätta ka oma suutervishoidu. Õige suuhügieen ja toitumine tagab hea tervise. On väga oluline hoolitseda nii raseduse eel, kui ka selle ajal hästi oma hammaste ja igemete eest. Rasedus põhjustab organismis hormonaalseid muutusi, mis suurendavad riski haigestuda igemehaigustesse, need omakorda mõjutavad areneva lapse tervist.

Sage näksimine, mis küll vähendab kindlasti ebamugavat iiveldust, loob soodsa keskkonna hambakaariese arenguks. On oluline, et nii ema, kui ka tulevase isa hambad oleksid kaariese- ja põletikuvabad. Mikroobi S. Mutans suure arvukuse korral vanemate suus on suur tõenäosus, et need kanduvad üle ka lapsele ning nakatumisega luuakse soodne keskkond hambakaariese arenguks lõikuvates piimahammastes.

Inimene, kes oma tervisest hoolib ja hoolib ka oma sündimata lapse hammastest, külastab hambaarsti regulaarselt vähemalt üks kord aastas. Enne planeeritud rasedust on vägagi soovitav lasta hoolikalt uurida nii enda, kui ka oma elukaaslase, suuõõne tervist ning läbi viia põhjalik professionaalne puhastus. Samuti tuleb teada, et rasedus ei ole takistuseks selle arenedes ilmnevate võimalike suu-ja hammaste haiguste raviks, kuid parem on siiski enne rasedust oma hambad ja igemed korda teha.

Õige suuhügieen raseduseajal?

Hambaid pesta ja niiditada tuleks nii nagu ideaalse suuhügieeni puhul ikka – kaks korda päevas. Kui raseduse ajal esineb iiveldust ja oksendamist, siis ei tohiks koheselt peale oksendamist hambaid pesta, sest maohape lahustab hambapinda ja selle kohesel mehaanilisel hõõrumisel, kahjustub hambaemail rohkem. Hammaste pesu võib esile kutsuda ka iiveldust. Selle vältimiseks tuleks proovida keskenduda sügavalt hingamisele tagumiste hammaste pesemisel. Vahel võib harjata ka hambapastata või leida hambapasta, mis ärritab vähem, näiteks meie Pierrot hambapasta on meeldiva maheda maitsega ning ei ärrita suuõõnt. Pierrot hambapasta aitab hoopis tänu papaiini sisaldusele ravida suulõhesid.

Mida tulevased lapsevanemad peaksid meeles pidama, on see, et vastsündinul puuduvad suus hambaauke tekitavad bakterid. Kahjuks saadakse need enamasti emalt, kes last suudleb, lapse toitu maitseb või «puhastab» lapse lutti oma suus.

lapseootel hammaste valgendamine

Kas raseduse ajal võib hambaid ravida?

Raseduse ajal hammaste valgendamine on vähem olulisem, kui põletikke ja muude probleemide vältimine rasedusele. On väga oluline ravida igemehaigusi ja hambaauke! Kui teie hambad vajavad ravi siis parim aeg selleks on raseduse teisel trimestril. Seda seetõttu, et raseduse hilisemas faasis võib hambaarsti toolis lamamine olla väga ebamugav.

Raseduse ajal möllavad teie hormoonid ning puuduliku suuhügieeni puhul võivad igemed paistetada ning veritseda lihtsamini. Tekkita võib “rasedusgingiviit, mis võib oluliselt süveneda peale rasedust. Kui teie, ehk tulevase ema, suuhügieen on korras, igemed ei ole põletikus ning hoolitsete oma hammaste eest siis on “rasedusgingiviit” iseenesest mööduv. Laske kindlasti oma hambaid kontrollida raseduse ajal – see on täiesti ohutu.

Tänapäevases meditsiinis on palju meetodeid millelt saadav info on äärmiselt oluline – kaasaarvatud ka röntgen. On ära tõestatud ning on suurem tõenäosus, et naised kellel on raseduse ajal igemehaigused võivad sündida alakaalulised lapsed isegi siis, kui nad on õigeaegsed. Käige kontrollis!

Kui muretsete röntgeni radioaktiivsuse pärast siis pole vaja – tänapäeval kasutatavad masinad, tehnika ja muud asjad on niivõrd arenenud, et nad eritavad vähem kiirgust, kui igapäevased asjad. Ühe röntgenpildi tegemisel saadakse keskmiselt vähem kiirgust, kui 15 minutilise lennureisi jooksul. Kujutage siis ette, kui palju veel nutitelefonis istumine teid kiiritab!

Kui te ei kannata valu siis jällegi, tänapäeval ei ole sellega probleemi. Enamasti võib raseduse ajal tuimestavaid süste kasutada, kui pole sellega seotud muid probleeme nagu allergiaid. Soovituslik on võimalusel edasi lükata suuremad protseduurid nagu hambakiruriga või proteesimine. Märgime siin kohale ära, et tuimestuslahused ei läbi platsentaarbarjääri.

Ägeda põletiku, haiguse või muu hammaste probleemide puhul ravitakse neid ka esimesel trimestril, sest olenevalt situatsioonist võib olla haigus lapsele või naise organismile suurem, kui üks tuimestus.

Väga oluline! Raseduse ajal külastage oma hambaarsti vähemalt kaks korda, kuna sel ajal on suurem oht haigestuda suuhaigustesse.

Keskmine raseduse kestvus on 38-40 nädalat. Paljud on väitnud, et raseduse ajal muutuvad osad haigused raskemaks ning näiteks hambad hakkavad lagunema. Seda peetakse pigem müüdiks ning kui tekivadki hammastega probleemid raseduse ajal on see pigem vanade probleemide välja tulemine. Käige kindlasti regulaarselt hambaarsti juures!

Nii, et lapseootel emad – Jälgige tavapärast suuhügieeni, külastage hambaarsti ka raseduse ajal ning kui teie jaoks ikkagi vajalik raseduse ajal hammaste valgendamine, siis kasutage tooteid, mis on looduslikud või vesinikperoksiidi vabad!

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi