Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Hambaarsti soovitused hammaste valgendamiseks

Hambaarsti soovitused hammaste valgendamiseks

Maailmaga on kergem silmitsi seista, kui sul on säravvalge naeratus ja hambad ning suuhügieen on üleüldiselt korras, hammaste valgendamine mõjutab teie enesekindlust väga positiivselt ja muudab paremaks ka seda, kuidas teised teid tajuvad ning milline on esmamulje. See on eriti oluline näiteks töökohtadel, kus te kohtute klientidega vaid ehk korra ning peate jätma vaid loetud minutitega super esmamulje.

Nii pakub Ran L. Kwon, (DDS, MSD, PhD, MS) Loma Linda ülikooli hambaarstiteaduse ülikooli hambauuringute keskuse teadusuuringute direktor, välja hambaarsti soovitused hammaste valgendamiseks, pidades samal ajal silmas hammaste ohutust.

Parimate hammaste valgendus võimaluste osas pidage nõu oma hambaarstiga

Hammaste loodusliku värvi kaotamiseks on mitu põhjust. Hambaarst kindlasti uurib teie hambaid ja pakub hammaste värvianalüüsi, mis sisaldab teie hammaste tumenemise põhjuste selgitamist ja kontrollib, kas olemasolevad protseduurid aitavad teie hammaste värvi muuta säravvalgeks. Sellest uuringust tulevad välja ka soovitused hammaste valgendus protseduuride kohta, mis saavad olema kohandatud teie vajadustele.

Kaks protseduuri, mida hambaarstid pakuvad nii kabinetis, kui ka kodus hammaste valgendus protseduuriks on hambakapade korduv kasutamine kabinetis, kodus või kontoris, kasutades suure vesinikperoksiidi sisaldusega valgendusgeeli, mida võib aktiveerida ka valgusega. Tavapäraselt külmsinise LED valgusega. Dr. Kwoni sõnul valgendavad suuremad vesinikperoksiidi sisaldusega valgendusgeelid hambaid kiiremini, kuid lõplik hambavärv jääb täpselt samaks nagu koju müüdavatel toodetega. Suur vahe on selles, et kodus kasutatavad hambavalgendus tooted on kordades odavamad.

Käsimüügi tooted on väga head hammaste valgendamiseks

[porto_product use_simple=”” id=”83″]
[porto_product use_simple=”” id=”88″]
[porto_product use_simple=”” id=”97″]

Kui olete oma hambaarstiga nõu pidanud soovitab ta kindlasti ka koduseks kasutamiseks mõeldud käsimüügi tooteid, näiteks kohalikust suuhügieeni või hammastega seotud toodete e-poest hammaste valgenduskomplekt. Eestis on neid saadaval erinevatelt brändidelt, kuid iSmile.ee soovitab Beaming White tooteid. Miks? Mitte kindlasti ainult seetõttu, et me neid ise müüme, vaid sellepärast, et need vastavad kõikidele Euroopa regulatsioonidele ja nõuetele, on testitud reeglite kohaselt, ohutud tervisele ning efektiivsed. inimesed peaksid kindlasti järgima ka tootja juhiseid.

Dr. Kwon ütleb, et näiteks Hiinast tellitud valgendusribad võivad olla ohtlikud ning hoiatab nende toodete koostisosade suhtes – „te ei saa olla kunagi kindlad, mida need tegelikult sisaldavad, kui te tellite need teile tundmatust riigist või e-poest.“. Uuringud on näidanud, et taolistes toodetes sisalduvate koostisosade ning ka väga suure vesinikperoksiidi tõttu võib tekkida hammastega probleeme. Dr. Kwoni sõnul võivad nad põhjustada hammaste pinna muutusi, tekitada igemehaiguseid, põletikke ja muud taolist ebameeldivat. Dr. Kwon julgustab kasutama tuntud tooteid ning järgima tootja soovitatud juhendeid. Hambaarsti soovitused hammaste valgendamiseks ütlevad pea alati sama kindlusega, et ärge tellige tooteid, mida te ei tunne!

Koduste vahendite ja nõuannete suhtes olge tähelepanelik

Internetis ilmub mitmesuguseid hamba valgendus võimalusi, mida saab kodus ise teha, vahendab Dr. Kwon. Mõned neist võimalustest väldivad kemikaale; praegused uuringud näitavad, et looduslikud koostisosad – näiteks maasikad, kookosõli ja süsi – võivad küll pindmisi plekke eemaldada, kuid ei muuda hamba värvi.

Hambaarsti soovitused hammaste valgendamiseks

Hoiduge värvilistest toitudest ja jookidest

Teie kaunilt valgendatud hambaid saab säilitada. Vabandust, kohvisõbrad, kuid see on hammaste kollatumise üks halvimaid süüdlasi. Kõige parem on vältida kohe pärast valgendamist selliseid jooke nagu kohv, limonaad, mulliga joogid või spordijoogid. Samuti tuleks pärast hammaste valgendus protseduuri vältida apelsini, sidruni ja muid taolisi asju sisaldavaid toite oma happelisuse tõttu. Dr. Kwoni sõnul võtab sülje loomulik kaitsekatte loomine hambapindade ümber pärast hambavalgendus protsessi veidi aega.

Hammaste tundlikkuse korral pöörduge hambaarsti poole

Dr. Kwon ütleb, et hammaste tundlikkuse all kannatavatel inimestel on võimalik hambaid valgendada. Oluline on kõigepealt rääkida hambaarstiga. Enamik hambaarste algatab tundlikkuse vähendamise režiimi, sealhulgas rakendab hammastele fluoriidi või kaaliumnitraati kaks nädalat enne hammaste valgendus protsessi.

Hooldusena kasutage hammaste valgendavat hambapastat ja suuvett

Inimesi, kes on hiljuti valgendanud hambaid, julgustatakse käsimüügis olevate hambapastade ja suuloputusvahenditega korralikult oma säravvalgete hammate eest hoolitsema. „Neid saab kasutada rutiinse hooldusena plekkide eemal hoidmiseks“, ütles Kwon. Ükskõik, kas kasutasite hamba valgendamiseks käsimüügis olevaid komplekte või külastasite hambaarsti, on hammaste valgendamine ja suuveed ohutud kasutada.
hammaste valgendus

Hammaste valge värvi hoidmine

Hambaarsti soovitused hammaste valgendamiseks on väga head, kuid ärge unustage ka soovitusi selle säravvalge värvi edaspidiseks hoidmiseks. Ükskõik, kas inimesed kasutavad koduseid hammaste valgendamise tooteid või otsivad abi hambaarstilt, kestab kummagi meetodi mõju ainult teatud aja. Värvus võib uuesti minna kollaseks ning kui kiiresti see juhtub oleneb igast inimesest endast ning tema elustiilist. Nende pärlvalgete säilitamiseks soovitab Dr. Kwon kasutada järelhooldus tooteid nagu hammaste valgendusvaht, pliiats, valgendav hambapasta ning muud taolised.

Kaks peamist hammaste valgendamisel teatatud kahjulikku mõju on hammaste tundlikkus ja igemete ärritus. Valgendamisest põhjustatud hammaste tundlikkus on tavaliselt seotud külmaga, kuid sageli ka spontaanse terava valuna või ühe või mõne hambaga piiratud tundlikkusega. Tavaliselt on igemete ärritus ajutine ja taandub kiiresti pärast hammaste valgendamist. Kui tundlikkus või ärritus püsib mitmeid päevi, pöörduge hambaarsti poole.

Nii hammaste kui ka igemete kahjulike mõjude vältimiseks soovitab Dr. Kwon veenduda, et teie hambad on terved ning igemetes ei ole põletikku. Pidage meeles, et kõigi hambad reageerivad erinevalt. Dr. Kwoni sõnul ei valgenda hammaste valgendamine mitte ainult hambaid, vaid mis veelgi olulisem – motiveerib teid hammaste eest paremini hoolt kandma, kuna enesekindlus tõuseb – ja see parandab ka teie üleüldist suuhügieeni.

[porto_product_category view=”products-slider” per_page=”12″ columns=”3″ columns_mobile=”3″ category_filter=”” orderby=”menu_order” order=”ASC” use_simple=”” nav_pos2=”nav-pos-inside” nav_type=”nav-style-3″ autoplay=”yes” autoplay_timeout=”5000″ category=”vitamiinid”]
All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Search