Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Toidulisandid – kuidas targalt valida?

Toidulisandid vedelal kujul on efektiivsemad – miks?

Toidulisandid on Eestis väga populaarsed, neid müüakse pea igal pool ja pea igas vormis. Vahel võib olla raske valida, teeme siin artiklis asjad teie jaoks selgemaks. Tihtipeale on raske aru saada, kas toidulisandid on sulle energiat ja tervist juurde andnud. Paljud inimesed võtavad multivitamiine, teised vaid ühte mineraali nagu raud või magneesium, et vältida puudust. Paljud meie kliendid on tellinud hüaluroonhappe või kollageeni – mõlemad aitavad hoida naha noorena ning kollageen aitab ka liigesevalu vastu.

Kui teil on mõttes osta toidulisandid siis mõelge enda jaoks läbi, mis ainest teil puudu on või mida te püüate leevendada.

  • Kas mul on seda vaja liigesevalu jaoks?
  • Mida on mu arst soovitanud?
  • Kas ma soovin tugevamaid juukseid ja küüsi?
  • Kas ma tahan seda näonaha jaoks?
  • Kas ma eelistan vedelal kujul, tabletti või kapslit?
  • Milline on parim bränd?
  • Kas ma võin seda koos oma teiste ravimitega võtta?
[porto_product id=”7618″]
[porto_product id=”7611″]
[porto_product id=”7688″]

Millised toidulisandid või vitamiinid peaks valima?

Toidulisandid ja vitamiinid on olemas mitmes erinevas vormis – vedelal kujul, tabletid, kapslid ning pulber. Mis on parim valik? Viimasel ajal on olnud selle kohta palju uuringuid ning üsna kindlalt on vedelal kujul toidulisandid ja vitamiinid kõige efektiivsemad. Kui teil on mõni allergia peaksite kindlasti enne üle vaatama koostisosad või küsima nõu oma arsti käest, kui te pole kindel milline on parim variant.

Mõned toidulisandid on olemas ainult tableti kujul, sest vedelal kujul nad ei toimiks või muutuksid ohtlikuks teie organismile – see kõik oleneb mineraalist või vitamiinist, mida te võtma peate. Tablette ja kapsleid on raskem seedida, kasulikke toitaineid jõuab nendest organismi vähem. Vedelal kujul vitamiinid ja toidulisandid imenduvad koheselt. Lugege kindlasti ka meie Swedish Nutra brändi tutvustust, kus on kirjas täpselt miks on üks või teine hea. Paljudel inimestel on ka raskusi neelata suuri tablette ja kapsleid.

toidulisandid

Toidulisandite turvalisus ning kontroll

Eestis kontrollib toidulisandeid ja vitamiine Veterinaar- ja Toiduamet seega võite kindlad olla, et turule jõudnud tooted selles valdkonnas on turvalised ning kontrollitud. Kindlasti võite ka ise omad kontrollid teha veendumaks, et tegemist on õige asjaga! Swedish Nutra on Skandinaavia üks innovaatilisemaid toidulisandite ja vitamiinide tootja. Nad tegelevad vedelal kujul kasulike toodetega, sest need on meie jaoks kõige efektiivsemad! Kui te siiski ei soovi toidulisandite või vitamiinide peale minna siis soovitame järgnevat:

  • Kui teie menüü on tervislik ja mitmekesine, mis sisaldab täistera toite, puu- ja köögivilju ei ole multivitamiin teile ilmselt vajalik. Rääkige oma arstiga, et teada saada milliseid toidulisandeid te vajate, kui te olete piiratud toidumenüü peal.
  • Kuigi need toitained on teie organismi jaoks vajalikud võivad mõned muutuda kahjulikuks suurtemates kogustes. On eriti oluline vältida, et ei võtaks liiga palju A, D, E ja K vitamiini, sest need ladestuvad kehasse ning võivad pika peale muutuda ohtlikuks.

toidulisandid

Kes peaks toidulisandeid ja vitamiine vältima?

Toidulisandid ei pruugi olla väga head inimestele, kes põevad mingit haigust või on tulnud haiglaravilt. Samuti ei pruugi nad hästi töötada koos teiste ravimitega, mis on teile välja kirjutatud. Sellisel juhul peate kindlasti arstiga enne konsulteerima – pole vaja, et teile välja kirjutatud rohud ei toimiks nii nagu peavad. Inimesed, kes peaksid konsulteerima enne toidulisandite võtmist on:

  • Rasedad või imetavad naised, sest mõned toidulisandid võivad olla lapsele kahjulikud. Samas igapäevased rasedus vitamiinid sisaldavad vajalikke toitaineid ning seda õigestes kogustes.
  • Inimesed, kellele on välja kirjutatud südamerohud, diureetikumid, verevedeldajad, aspiriin, muud ravimid, mis pärsivad immuunsüsteemi tööd ning steroidid. Iga ravimi puhul on võimalus, et nad ei sobi toidulisandi või vitamiiniga kokku ning osade puhul võib see vastunäidustus olla väga tõsine. Pidage kindlasti nõu.
  • Inimesed, kes lähevad operatsioonile.
  • Kui ravite tõsisemat haigust. Mõned toidulisandid võivad aidata haiguse tekitajatel kasvada ning paljuneda tehes ravi vähem efektiivsemaks.

toidulisandid vitamiinid

Neli nõuannet targale tarbijale

Kui te olete valmis toidulisandid soetama pidage neid punkte meeles:

  • Kontrollige, et tegemist oleks kvaliteet tootega. Ideaalis, et oleks auhinnatud ning läbinud teaduslikus uuringud. Te võite vabalt helistada ka tootjale ning küsida selle kohta. Samuti tasuks ka kontrollida, et toidulisandid ei sisaldaks allergeene.
  • Kui toote peal on kirjas, et ta “ravib” mingit haigust, näiteks vähki, siis olge skeptiline ning väga ettevaatlik. Samuti ka, kui pakutakse “raha tagasi garantiid”!
  • Olge eriti ettevaatlikud, kui toidulisandid või vitamiinid on toodetud väljaspool Euroopa Liitu, näiteks Hiinas. Kui teil on kahtlusi siis võite julgelt meie poole pöörduda!
  • Kui tellite siis kohalikelt – nii on kindlam, et teile vajalik toode jõuab kohale.

Kolm soovitust toidulisandite ja vitamiinide hoiustamisel

Toidulisandid ja vitamiinid ei säili igavesti ning nende eest on vaja natuke hoolitseda, et nad säiliks paremini – nagu ka iseenda eest! Hoidke neid pimedas, jahedas ning kuivas kohas. Vältige vannituba ning teisi niiskeid kohti. Püüdke need hoida kuskil kõrgemal või lukustatud kapis, et lapsed neid lihtsasti kätte ei saaks. Mõned vitamiinid ning toidulisandid kaotavad oma efektiivsuse, kui nad seisavad niisama liiga kaua – eriti avatuna. Kontrollige aeg-ajalt, kas midagi on ületanud säilivusaja ning visake nad ära.

Vedelad toidulisandid ning nende seitse eelist

  • Kõrge efektiivsus – vedelal kujul toidulisandid viivad teie kehasse kuni 98% oma kasulikest toitainetest, tabletid ainult kuni 53%
  • Puhtad – lihtsad ning naturaalsed koostisosad, tihtipeale filtreeritud veega, allergeenide vabad koos looduslike säilitusainetega, et hoida neid värskena
  • Lihtsasti imenduvad – teie keha võtab kõige paremini vastu vedelal kujul toidulisandeid, sest nad pääsevad kohe vereringesse ilma seedimata
  • Paindlikud – te võite kombineerida toitaineid ühte vedelasse jooki ning paari lonksuga ära juua
  • Lihtne tarbida – palju lihtsam on võtta ühe lonksuga, kui neelata hunnikus tablette
  • Mugavad – paljud on mugavates pudelites, mida on lihtne isegi kaasas kanda
  • Sobib igale vanusele – lastel ning vanaemadel ja vanaisadel võib olla raske neelata tablette ja kapsleid, toidulisandit juua on palju lihtsam

Parem kooslus ning koostöö

Rääkides sellest, kuidas toidulisandid, vitamiinid ja mineraalid peavad omavahel koostööd tegema on see kõige lihtsam vedelal kujul. Ka arstid ütlevad teile alati, et võtke kõik ära hommikul enne sööki või peale sööki, aga alati korraga. Vedelal kujul saab ühte lonksu sisse panna palju rohkem kasulikke toitaineid, mis teevad efektiivset koostööd, et teie tervist turgutada. Enamik lisandeid ja vitamiine suurendavad üksteise kasulikku toimet, mis tähendab, et teie tervis saab suuremat kasu.

Vedelal kujul toidulisandid suudavad saavutada toitainete tihedust, mida tabletid ja kapslid mitte kunagi ei suuda. Suurem efektiivsus on kahekordne: vedelal kujul on rohkem ühes doosis kordades rohkem toitaineid ning lisatud on kasulikke mineraale, mis mitmekordistavad kõikide koostisosade efektiivsust. Tänu sellele on kohe tegemist mitmekordselt parema tootega.

Mõned näited inimgruppidest, kes ühel või teisel puhul vajavad toidulisandeid ja/või vitamiine

Grupp Toidulisandid, vitamiinid, mineraalid
Üle 50 aasta vanused inimesed D vitamiin, B12 vitamiin, folaat

Vanemas eas inimesed vajavad suurema tõenäosusega multivitamiini toidulisandina

Naised, kes plaanivad lapsi Foolhape ning D vitamiin, võibolla ka raud
Alla 5 aastased lapsed Kui teie laps ei söö väga palju erinevaid asju siis võib talle vajalik olla A vitamiin, C vitamiin, D vitamiin
Halva isuga rasedad naised Jah, võib juhtuda, et osad naised läbivad suurema osa rasedusest iiveldusega ning ei soovi palju süüa. Sellisel juhul on olemas rasedate vitamiinid – konsulteerige arstiga.
Inimesed, kes ei saa päikest D vitamiin
Veganid Vegan toidud ei sisalda kõiki vajalikke vitamiine, juurde peaks võtma B12 Vitamiin ja D2 Vitamiine

 

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Search