Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Hammaste valgendamine kodus või mujal? Seitse soovitust

1. Hammaste valgendamine kodus – taskukohane, veidi aeganõudev, väga head tulemused

Tänapäeval on hammaste valgendamine kodus saanud uueks normaalsuseks. Kui vanasti käidi hambaarsti juures suure hinna eest seda teenust ostmas siis nüüdseks pole seda enam vaja. Enamjaolt kasutavad hambaarstid ka valgendusgeeli, mis sisaldab vesinikperoksiidi ning pikas perspektiivis kahjustab hambaid ning igemeid. Vesinikperoksiid söövitab hambaid ning eemaldab sellega plekid.

Üks kord aastas seda teha on täitsa okei, aga tihemini ning pikemas perspektiivis on see kahjulik. Lisaks sellele on tegemist ka üsna kalli protseduuriga. “Interdisciplinary Dentistry” ajakiri kirjutab, hammaste valgendamisest kodus, kui kuldsest munast.

Selline tunnustus kodus valgendamis meetodile tuleneb sellest, et tegemist on väga turvalise, taskukohase ning kõrgete tulemustega protseduuriga.

Hammaste vormid on siinkohal väga oluline osa – need aitavad kodus luua täpselt enda hammaste järgi valgendusvormi. See tähendab, et geel on maksimaalselt hammastega kontaktis. Vormi tegemine on ülimalt lihtne – kummist vorm on vaja panna hetkeks kuuma vette ning seejärel hammaste vahele, et tekitada jäljend.

[porto_product id=”88″]
[porto_product id=”83″]
[porto_product id=”95″]

Hammaste vormid on siinkohal väga oluline osa – need aitavad kodus luua täpselt enda hammaste järgi valgendusvormi. See tähendab, et geel on maksimaalselt hammastega kontaktis. Vormi tegemine on ülimalt lihtne – kummist vorm on vaja panna hetkeks kuuma vette ning seejärel hammaste vahele, et tekitada jäljend.

Hammaste valgendamine kodus toimub geeliga, mis ei sisalda vesinikperoksiidi. See tähendab peamiselt kahte asja – tegemist on täiesti ohutu geeliga, kuid protsess võtab veidi rohkem aega, kui hambaarsti juures. Kodus tehes umbes 30-60 minutit. Aga mis sa ikka teed teleka või arvuti ees istudes??? Soovituslik on protsessi korrata peale mõnda kuud – või olenevalt vajadusest. Jälgides ettenähtud juhiseid võib saavutada hämmastavaid tulemusi!

2013. aastal avaldatud uuring “South African Dentist Association” ajakirjas leidis, et neli nädalat pärast hammaste valgendamist oli vaid 13%-26% inimestele näha kollasust tagasi tulemas. Samal ajal teiste meetoditega oli see üle 50%. Siinkohal on oluline mainida, et inimesed kasutaksid kodus ainult tunnustatud, kontrollitud ja turvalisi kodus valgendamis komplekte. Küsige kindlasti hambaarstide käest soovitusi ning tehke ka ise uurimustööd. Hammaste valgendamine Beaming White toodetega, mis on Terviseameti kontrolli läbinud, saanud heakskiidu ja vastavad EU regulatsioonidele, on eksklusiivselt müügil iSmile.ee e-poes. Kui teil on küsimusi siis andke meile kindlasti teada! Kindlasti järgige kaasa pandud juhiseid ning ärge ületage soovitatud kasutust. Kui kasutate valgendust liiga tihti võivad igemed tundlikuks muutuda.

Akadeemilistel ajakirjadel on väga palju öelda kosmeetiliste hammaste valgenduse kohta. Selle protsessi efektiivsust on mõõdetud ja uuritud juba aastaid ning tulemused on enamjaolt positiivsed.

Lisaks sellele võiks kindlasti vältida pigmenti tekitavaid toite. Mineraliseerimine võib samuti kaasa aidata.

Uuringud ning andmed näitavad, et hammaste valgendamine kodus viib väga hea tulemuseni väga kiiresti. Vaatamata kogu kasule võiks alati konsulteerida oma hambaarstiga ning küsida soovitusi kodus hammaste valgendamise kohta. Iga inimese hambad ning suuhügieen on erinev seega on ka tulemused erinevad.

2. Valgendamine hambaarsti juures

Paljud uuringud ütlevad, et hambaarsti juures hammaste valgendamine on kiireim meetod valge naeratuseni. Kindlasti on see ka kõige kallim.

Eestis on lubatud hambaarstidel kasutada kuni 6% sisaldusega vesinikperoksiidi. Olles küll väga efektiivne kemikaal hammaste valgendamisel on siiski tegemist söövitava ainega. Kui protseduuri viib läbi kogenematu hambaarst võib see lõppeda igemepõletiku või mõne muu raske haigusega.

Hambaarst paigaldab suhu kapad, mis kaitsevad igemeid valgendusgeeli eest. Seda selleks, et vesinikperoksiid igemeid ei kahjustaks ega muudaks tundlikuks.

hammaste valgendus sooda

3. Hammaste puhastamine soodaga

Tavalise söögisooda lisamine hambapastale võib oluliselt aidata kaasa pasta võimekusele eemaldada hammastelt väliseid plekke ning valgendada hambaid. Üks uuring demonstreeris, et hambapastad, mis sisaldavad naatriumvesinikkarbonaati vähendavad hammaste sisemist kollasust.

Lisaks sellele, “Journal of Clinical Dentistry” ajakirjas avaldatud andmete kohaselt uuriti 270 inimest viiel kliinilistel uuringutel ning järeldati, et hambapasta, mis sisaldab suuremat kogust söögisoodat, eemaldab plekke efektiivsemalt, kui muud looduslikud pastad.

hammaste valgendus reminarileesimine

4. Remineraliseerimine (raske sõna!)

Halb suuhügieen, suhkrused toidud ja ortodontilised protseduurid suurendavad võimalust, et bakterid ja suhkur saavad kokku. See viib protsessini, mida tuntakse “demineraliseerimise” all. See mõjub halvasti hambaemailile. Tänu sellele võivad hambad lihtsamini lagunema hakata ning võivad tekkida ka pisikesed valged plekid, mis rikuvad ära hamba ühtlase värvi. Hammaste valgendamine kodus nende täppide vastu ei aita ning isegi professionaalne hambaarst ei saa sinna midagi parata.

Remineraliseerimine on hambaemaili jaoks väga tervislik ning lisaks sellele tõestati ühes uuringus, mis avaldati “Compendium of Continuing Education in Dentistry” ajakirjas, et patsientide valged plekid kadusid sujuvalt ära! Isegi pärast seda, kui hambaarsti juures hammaste valgendamine midagi ei muutnud.

Remineraliseerimist saab tekitada, kui kasutada vastavat hambapastat, puhastada hambaid hambaniidiga, süües toitu, mis on mineraali- ja vitamiini rikkad (loe meie Supertoitude blogi postitust!) ning vältides suhkruseid jooke.

hammaste valgendus punane vein

5. Vältige pigmenteeritud toite ja jooke

Hammaste valgendamine kodus ega hambaarsti juures ei pruugi olla efektiivne, sest mõned dieedid, toidud ja joogid võivad selle ära nullida. Anioonsed polüfenoolid on koostisosa, mis tekitab hambale paksu pleki puutudes kokku süljega. Kõige rohkem esineb seda ainet punases veinis, mustas tees ning tumedas šokolaadis.

Vähemalt 24 tundi peale hammaste valgendamist kodus ei tohiks tarbida taolisi asju! On väga suur tõenäosus, et see nullib ära kõik teie vaeva.

hammaste valgendus suhkruvaba nats

6. Suhkruvaba näts – tõesti?

On väga palju teaduslikke uurimustöid, mis toetavad suhkruvaba nätsu hammaste valgendamis omadusi! Kahe nädalase eksperimendi käigus leiti, et inimesed, kes närisid nätsu vähendasid hambaplekke keskmiselt 43%, olenemata nätsu maitsest või materjalist.

Lisaks sellele avaldati 2010. aastal “British Dental Journal” ajakirjas uuring, mis avastas, et suhkruvaba nätsu närimine vähendas hammaste ja igemete tundlikkust pärast valgendamist.

hammaste valgendus maasikamahl

7. Maasikamahl

Viimase kümnendi jooksul on igale poole tekkinud õpetusi, kuidas hammaste valgendamine kodus võiks välja näha käepäraste vahenditega. Hoiatame, et paljud neist meetodidest vajavad siiski kinnitust oma efektiivsuse ja ohutuse suhtes.

Ühes teaduslikus uuringus siiski avastati ning kinnitati, et maasikamahlal on efektiivne hammaste valgendus võime.

Pärast hammaste pikemat kokkupuudet maasikamahlaga avastati, et hambaemail valgenes nähtavalt. See looduslik hammaste valgendus protsess on võimalik, kuna maasikates on ellagiinhape, millel on valgendav efekt.

Enamik happeid küll kahjustavad hambaemaili, aga ellagiinhape sisaldab kasulikke omadusi, mis oksüdeerivad ja kaitsevad hambaemaili.

All categories:
Hammaste valgendamine (19)Kasulikku lugemist (180)Näohooldus (2)Suuhügieen (4)Vitamiinid (9)

Üle €100 tellimus = Tasuta tarne

Otsi